Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Pasaulinė standartų diena

Spausdinti puslapio vidurį

Pasaulinė standartų diena
2017-10-13

Kasmet spalio 14 d. visa standartizacijos bendruomenė švenčia Pasaulinę standartų dieną. Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) prezidentas Zhang Xiaogang, Tarptautinės elektrotechnikos komisijos (IEC) prezidentas James M. Shannon ir Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) generalinis sekretorius Houlin Zhao paskelbė šių metų Pasaulinės standartų dienos temą „Standartai padeda kurti išmaniuosius miestus“. 

Standartai atspindi viso pasaulio geriausių ekspertų nuomonę visuose pramonės ir paslaugų srityse, tokiose kaip transportas, sveikatos apsauga, informacinės technologijos, energetika, energijos vartojimo  efektyvumo gerinimas, klimato kaitos poveikio grėsmių mažinimas, saugumas, išmaniosios technologijos ir kt.

Lietuvos pramoninkų siekis sukurti bei vystyti nacionalinę pramonės platformą „Pramonė 4.0“, diegiant pramonės skaitmeninimą ir aukštąsias informacines technologijas, taip pat susijęs su standartizacijos procesais.

Dėkojame visiems, kurie suprasdami standartų prasmę dalyvauja standartizacijos procesuose bei džiaugiamės verslu ir viešuoju sektoriumi, kurie, tobulindami savo procesus, taiko ir diegia standartus.

Standartai, kuriuos šiandien turime ir taikome, yra visų nacionalinėje standartizacijoje dalyvaujančių suinteresuotųjų šalių bendro darbo rezultatas.

Pasaulinės standartų dienos proga nacionalinė standartizacijos institucija Lietuvos standartizacijos departamentas nuoširdžiai sveikina visą standartizacijos bendruomenę ir linki neblėstančio kūrybiškumo, originalių idėjų, drąsos ir jėgų joms įgyvendinti.

Atgal Spausdinimo versija