Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Europos standartai ir kitos ES ekonomikos gaivinimo priemonės

Spausdinti puslapio vidurį

Europos standartai ir kitos ES ekonomikos gaivinimo priemonės
2020-06-01

Tebesitęsiant COVID-19 pandemijai ir dėl suvaržymų smukus ekonomikai, gegužės 27 d. Europos Komisija pristatė ekonomikos gaivinimo planą. Jame daugiausia dėmesio skirta Europos Sąjungos valstybių narių investicijoms į ekologiją, skaitmenizaciją ir ekonomikos lankstumą. COVID-19 pandemija yra beprecedentis atvejis ir, nors Europos valstybės vieną po kito atšaukia įvestus suvaržymus, greitesniam ekonomikos atgaivinimui reikalingos papildomos priemonės.

Prie greitesnio ekonomikos atsigavimo gali prisidėti ir standartizacija bei standartų taikymas. Lietuvos standartizacijos departamentas dar kovo mėn. pabaigoje pradėjo nemokamai platinti Asmeninių apsaugos priemonių bei būtiniausių medicinos prietaisų standartus, kas sudarė sąlygas įmonėms greičiau pradėti rinkose trūkstamų priemonių gamybą. Pvz., UAB „Teltonika“ jau sukūrė plaučių vėdinimo įrangos prototipą, kurią artimiausiu metu pateiks tiek vidaus rinkai, tiek eksportui.Standartų svarbai ekonomikos skaitmenizacijos srityje didinti yra įsteigtas jungtinis CEN ir CENELEC technikos komitetas CEN-CLC/JTC 19 Blockchain and Distributed Ledger Technologies, darniam vystymuisi užtikrinti veikia CEN/BT strateginis patariamasis organas aplinkosaugai (SABE) ir CLC/TC 111X Environment, o tarptautinės prekybos vystymą užtikrina susitarimai su tarptautinėmis standartizacijos organizacijomis (ISO ir IEC).

CEN ir CENELEC, pritardamos ekonomikos gaivinimo planui, ketina konkretizuoti minėtame plane numatytas priemones techniniu lygmeniu būsimuose standartų ir kitų leidinių projektuose. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn