Lietuvos Standartizacijos departamentas

Spausdinti puslapio vidurį

Naujienos
Europos Sąjungoje standartizuotas degalų žymėjimas

Š. m. lapkričio 1 d. Europos Sąjungos ir Europos ekonominės bendrijos valstybėse narėse įsigalioja vartotojui informuoti skirtas bendras grafinis degalų vaizdavimas jų pardavimo vietose ir ant transporto priemonių degalų įpylimo dangtelių.  

Įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2014/94/ES dėl alternatyvių degalų infrastruktūros diegimo, Europos Sąjungos ir Europos ekonominės bendrijos valstybės narės privalo užtikrinti, kad vartotojams būtų pateikta aktuali, nuosekli ir aiški informacija apie tas motorines transporto priemones, kurias galima nuolat papildyti konkrečiais rinkai pateiktais degalais arba įkrauti įkrovimo prieigose.

Plačiau
Spalio 14-oji – Pasaulinė standartų diena

Kiekvienais metais spalio 14 d. viso pasaulio nacionalinės standartizacijos institucijos mini Pasaulinę standartų dieną. Šią dieną pagerbiami tūkstančiai viso pasaulio ekspertų, rengiančių savanoriškus techninius susitarimus, kurie išleidžiami kaip tarptautiniai, regioniniai ar nacionaliniai standartai.

Šių metų Pasaulinės standartų dienos tema – „Tarptautiniai standartai ir ketvirtoji pramonės revoliucija“.

Ketvirtoji pramonės revoliucija reiškia naujas technologijas, kurios panaikina tradicines ribas tarp fizinio, skaitmeninio ir biologinio pasaulių. Visa tai didina žmonių ir daiktų tarpusavio ryšį, turėsiantį įtakos gamybos procesams, prekybai ir bendravimui, panašiai kaip garų jėga pakeitė gamybos metodus ir visuomenės gyvenimo būdą pirmosios pramonės revoliucijos metu.

Pasaulinės standartų dienos proga Lietuvos standartizacijos departamento kolektyvas nuoširdžiai sveikina visą standartizacijos bendruomenę! Džiaugiamės ir dėkojame už produktyvų mūsų bendradarbiavimą ir tikimės sėkmingo bendro darbo ateityje.

Plačiau
Archyvas