Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Standartas – organizacijos kokybės ir prekės ženklas

Spausdinti puslapio vidurį

Standartas – organizacijos kokybės ir prekės ženklas
2018-02-02

2018 m. vasario 1 d. Lietuvos standartizacijos departamente vyko seminaras-diskusija – Lietuvos standarto LST ISO 37001:2017 Antikorupcinės vadybos sistemos. Reikalavimai ir naudojimo gairės nauda ir jo taikymas – sulaukusi gausaus valstybės įmonių ir akcinių bendrovių atstovų susidomėjimo. Renginį moderavo Nacionalinės antikorupcijos asociacijos vadovas, tarptautinės kompanijos „Ethic Intelligence“ sertifikuotas antikorupcinių standartų auditorius, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto profesorius Raimundas Kalesnykas.

 

Renginio dalyviai buvo supažindinti ne tik su naujausia standarto taikymo praktika (kaip organizacija turėtų įgyvendinti politiką, procedūras ir kontrolės priemones, kurios būtų pagrįstos ir proporcingos, atsižvelgiant į jos patiriamą korupcijos riziką), bet ir šio standarto praktine nauda organizacijai.

Seminare-diskusijoje dalyvavo viešojo sektoriaus ir verslo atstovai, atsakingi už antikorupcinės politikos, atitikties kultūros ir korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimą, priežiūrą ir kontrolę: valstybės įmonių – Registrų centro, Lietuvos oro uosto, Regitros, Kelių priežiūros, akcinių bendrovių – ESO, Lidgrid, Vilniaus šilumos tinklų, uždarųjų akcinių bendrovių – Lietuvos energijos, Vilniaus vandenų, viešosios įstaigos CPO LT ir kitų institucijų atstovai. Į diskusiją įsitraukė ir Nacionalinės žemės tarnybos, Lietuvos verslo konfederacijos vadovai, Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai bei Lietuvos standartizacijos departamento specialistai.

Renginio metu buvo ieškoma atsakymų į klausimus, ar verta organizacijai investuoti į sertifikavimą ir kokią pridėtinę vertę teikia įdiegtas ISO 37001 sertifikatas. Atsakymai paprasti: jei organizacija nori būti patikima ir visiems įrodyti propaguojamą aukštą taisyklių laikymosi kultūrą, skaidrią ir etišką veiklą, nori turėti veiklos partnerių, trečiųjų šalių, kontroliuojančių įstaigų ir visuomenės pasitikėjimą, o svarbiausia – atitikti pasaulinius skaidrumo reikalavimus, įgytas sertifikatas taptų ne tik organizacijos kokybės įrodymu, bet ir prekės ženklu.

Renginio dalyviai vieningai sutarė, kad įdiegtas ISO 37001 standartas – puikus įrankis, leidžiantis skaidrinti veiklos procesus, sujungti ir sisteminti korupcijos rizikai valdyti būtinus procesus, priemones, struktūrą ir atsakomybes. Be to, šis Standartas naudingas ne tik kaip savarankiška vadybos sistema, jis gali būti integruotas su kitais – ISO 9001 kokybės vadybos ir ISO 3100 rizikos valdymo – vadybos sistemos standartais.     

 

Parengė

Rasa Kurkauskienė

Atgal Spausdinimo versija