Lietuvos Standartizacijos departamentas

Spausdinti puslapio vidurį

Naujienos
Klaidingos informacijos paneigimas

Pranešame, kad š. m. kovo 3 d. skiltyje „Naujienos“ paskelbta informacija apie Lietuvos standartizacijos departamento ir Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijos (LKVIA) pasirašytą susitarimą dėl akredituotų sertifikatų skelbimo yra klaidinga ir neatitinka tikrovės.

Plačiau
Pasirodė rugsėjo–spalio „ISO focus“ numeris

Naujajame rugsėjo–spalio mėnesių „ISO focus“ numeryje dėmesys skiriamas daiktų interneto temai. Sąvoka „daiktų internetas“ reiškia, kad pritaikius pažangiąsias mikroschemas kasdieniai daiktai, pavyzdžiui, telefonai, automobiliai, buitiniai įrenginiai, drabužiai ir net maistas, ateityje bus sujungti su internetu ir jais bus galima rinkti ir dalytis duomenimis[1].

Plačiau
Taline surengtas kasmetinis Baltijos šalių standartizacijos forumas

Rugpjūčio 24–25 dienomis Taline, Estijoje, vyko kasmetinis Baltijos šalių standartizacijos forumas, į kurį susirinko nacionalinių standartizacijos institucijų vadovai ir specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Kiekviena institucija pristatė, kas šioje srityje buvo nuveikta per praėjusius metus, ir apžvelgė savo ateities planus.

Plačiau
CEN ir CENELEC bendradarbiauja su Europos pramonės dalyviais dėl skaitmeninės transformacijos

Šių metų birželio 29 d. Europos pramonės atstovai kartu su CEN ir CENELEC ėmėsi formuoti skaitmeninės transformacijos planą. CEN ir CENELEC kartu su pramonės atstovais surengė interaktyvų seminarą, kurio metu siekta identifikuoti skaitmeninės transformacijos dabartinę padėtį ir iššūkius energetikos, gamybos ir transporto srityse; išskirti poreikius ir prioritetus; apibrėžti standartų spragas ir standartizacijos sprendimus, siekiant iki galo įgyvendinti skaitmeninę transformaciją.

Plačiau
Standartizacijos organizacijų dėmesys paslaugų sektoriui

Vertinant pagal sukuriamą BVP ir darbuotojų skaičių, paslaugų sektorius visame pasaulyje lenkia gamybos sektorių, todėl paslaugų standartai dar niekada nebuvo tokie reikalingi. Tarptautinė standartizacijos organizacija jiems skiria didžiulį dėmesį.

Plačiau
CEN patvirtino naują švaresnio kuro standartą

CEN patvirtino naują parafininio dyzelino, gauto sintezės arba hidrovalymo būdu, Europos standartą. Standartas EN 15940, kuris bus paskelbtas iki 2016 metų pabaigos, nustato reikalavimus ir bandymo metodus, skirtus parduodamam ir pristatomam parafininiam dyzelinui, kurio sudėtyje yra iki 7% riebalų rūgščių metilesterio ir kuris naudojamas dyzeliniuose varikliuose.

Plačiau
Archyvas