Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Atsisveikiname su Statybos ir architektūros fakulteto docentu dr. ALGIRDU GUMULIAUSKU

Spausdinti puslapio vidurį

Atsisveikiname su Statybos ir architektūros fakulteto docentu dr. ALGIRDU GUMULIAUSKU
2020-11-10

(1928-05-08 – 2020-11-01)

Doc. dr. Algirdas Gumuliauskas per daugiau nei 60 veiklos metų savo pėdsaką paliko ne vienoje mokslinių tyrimų srityje. Doc. dr. Algirdo Gumuliausko tyrimai apėmė tankiojo ir akytojo silikatbetonio bei normaliojo betono struktūros optimizaciją, mišinio sudėtį ir technologiją, betono sudėtį, struktūros bei fizikinių ir mechaninių savybių priklausomybę (sukūrė matematinių modelių), šio betono sudėties projektavimo rekomendacijas bei kompiuterinį variantą, šarminę betono koroziją. 1994–2003 m. su kitais autoriais doc. dr. Algirdas Gumuliauskas parengė 33 Lietuvos standartus apie betonų, skiedinių, užpildų bandymo metodiką. Doc. dr. A. Gumuliauskas buvo keturių išradimų autorius (Šaltinis – KTU veteranų klubas „Emeritus“).

 

Turbūt daugelis pritartų, kad doc. dr. A. Gumuliauską visada galėtume vadinti statybos mokslo, ypač mokslo apie betoną, šviesuliu, kuris įnešė neišdildomą įnašą į visų mūsų supratimą apie įvairių betonų projektavimą, gamybą ir kokybės vertinimą. 

Drąsiai galima sakyti, kad jis buvo aktyvus, smalsus, atkaklus ir nuolat ieškantis naujovių žmogus. Tikiu, kad kiekvienas, kuriam teko su juo susitikti, ieškoti bendrų sprendimų ar argumentuotai diskutuoti, prisimins jį kaip teisingą, tiesų ir sąžiningą draugą, kolegą, mokslininką ar tiesiog žmogų.

Pagerbkime kiekvienas bent viena tylos minute iškilų ir labai daug proveržio betono tyrimų srityje davusį doc. dr. A. Gumuliauską.

LST TK 19 „Betonas ir gelžbetonis“ pirmininkas

Ernestas Ivanauskas

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn

incorrect array size: 1