Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : Virtualus susitikimas tema Automatizuoto vairavimo standartizacija: atsiveriančios galimybės Lietuvoje

Spausdinti puslapio vidurį

Virtualus susitikimas tema Automatizuoto vairavimo standartizacija: atsiveriančios galimybės Lietuvoje
2021-10-07

Š. m. spalio 5 d. įvyko Lietuvos standartizacijos departamento ir UAB „SENSmetry“ organizuotas virtualus susitikimas tema Automatizuoto vairavimo standartizacija: atsiveriančios galimybės Lietuvoje. Susitikime dalyvavo Transporto kompetencijų agentūros, SĮ Susisiekimo paslaugos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, UAB CityBee, Lietuvos transporto saugos administracijos atstovai ir Lietuvos standartizacijos departamento specialistai.
Lietuvos standartizacijos departamento technikos komiteto LST TK 82 Nebėginių antžeminių transporto priemonių sauga nario UAB „SENSmetry“ įgaliotasis atstovas pristatė įmonės veiklą Lietuvos ir tarptautinėje standartizacijoje, kuriant tiek visuomeninių, tiek privačių standartizacijos organizacijų standartus. UAB „SENSmetry“ dirba saugos ir patikimumo inžinerijos srityje, analizuoja savavaldžius inžinerinius įrenginius ir jų procesus, taip pat kuria produktus, reikalingus saugos analizei atlikti.

UAB „SENSmetry“ vyriausiasis technologijų vadovas dr. Juozas Vaicenavičius ir vyr. statistikas dr. Rimantas Vaicenavičius papasakojo apie Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) rengiamus standartus automatizuoto vairavimo srityje, t. y., skirtus numatomojo funkcionalumo saugai (ISO/DIS 21448 SOTIF) ir scenarijais pagrįstam testavimui (ISO/CD 34501 iki ISO/CD 34505). Taip pat atkreipė dėmesį į savo veiklos srities standartus, kuriuos rengia ASAM ir kiti privatūs kūrėjai. Pristatyme buvo akcentuojama dalyvavimo standartų kūrime nauda bei įgyta įmonės patirtis kaip efektyviai valdyti standartizavimą įmonėje. Taip pat apžvelgtos automatizuoto vairavimo standartų taikymo galimybės Lietuvoje.
Susitikime savo įžvalgomis apie standartizacijos svarbą automatizuoto vairavimo saugai taip pat pasidalino UAB „SENSmetry“ direktorius dr. Steven Keen, Lietuvos standartizacijos departamento direktorius Sigitas Šiupšinskas, Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresnysis patarėjas Vidmantas Pumputis.
Pristatymo pabaigoje atsakyta į pateiktus klausimus.

Parengė Violeta Pečiukėnaitė, LST TK 82 sekretorė

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn