Lietuvos Standartizacijos departamentas - straipsniai : STANDARTIZACIJOS SVARBA VYKDANT INOVACINIŲ SPRENDIMŲ VIEŠUOSIUS PIRKIMUS

Spausdinti puslapio vidurį

STANDARTIZACIJOS SVARBA VYKDANT INOVACINIŲ SPRENDIMŲ VIEŠUOSIUS PIRKIMUS
2022-01-18

Š. m. sausio 12 d. vykusiame bendrame 18 ES šalių nacionalinių standartizacijos institucijų ir viešųjų pirkimų organizacijų atstovų susitikime aptartos Europos Komisijos atnaujintos Inovacinių sprendimų viešųjų pirkimų gairės, kuriose glaustai nusakyti pagrindiniai inovacinių sprendimų viešųjų pirkimų aspektai. Šiose gairėse pabrėžiama, kad standartai yra vienas iš būdų atverti rinkas, todėl perkančiosios organizacijos, norėdamos, kad standartus taikytų ir kitos įmonės, turėtų skatinti rangovus prisidėti prie standartizacijos.

Europos Komisija, siekdama greitesnio ekonomikos skaitmenizavimo ir norėdama įgyvendinti Žaliojo kurso politiką, skatina inovatyvius pirkimus. Standartuose nustatyti specialieji reikalavimai prekėms ir paslaugoms, su kuriais susipažinus, inovacinių sprendimų pirkimo procedūros, techninių specifikacijų ir kitų dokumentų rengimas supaprastėja. 

Parengė Linas Bielickas

 

Atgal Spausdinimo versija Facebook LinkedIn